LEAF

Leader of Talent Selection Area

Miesto: Twin City C, Mlynské nivy 14, 821 09 Bratislava
Forma: TPP
Flexi faktor: možnosť dohodnúť úväzok od 50 do 100%, flexibilný pracovný čas a home office až do 80% pracovného času
Plat: kompenzácia pre túto rolu začína od 1750 € v hrubom pri plnom úväzku a bude závisieť od vzdelania a skúseností vybraného kandidáta
Očakávaný nástup: dohodou

LEAF is a non-profit organization with a mission to contribute to developing young people with the potential to grow into shapers of Slovakia demonstrating Character (moral qualities based on integrity, respect for others, and humanness), Excellence (a holistic personality exceptional in one or two areas fueled by curiosity, inner motivation, and grit), Entrepreneurial Leadership (a drive for change with high aspirations, a risk taking mindset, and the ability to engage others), and Civic Engagement (unselfish willingness to use one’s qualities for improving his/her community beyond typical expectations), regardless of their socioeconomic backgrounds.

In the aim to fulfill this mission, LEAF has launched a portfolio of programs focusing on

  • Improving education experience of talented high school students (e.g. mentoring portal, leadership camps, scholarships, teacher mentoring);
  • Mitigation of brain-drain (e.g. internships in Slovakia);
  • Development of talented young professionals (e.g. skill-based volunteering program)

Náplň práce

Je ti blízka práca s mladými ľuďmi a záleží ti na budúcnosti našej krajiny? Pridaj sa k LEAFu a staň sa súčasťou nášho poslania rozvíjať mladých ľudí s potenciálom stať sa budúcimi slovenskými osobnosťami a lídrami.

Zaujímaš sa o psychológiu a metodológiu odhaľovania potenciálu kandidátov? Ako Talent Selection Area Leader bude tvojou hlavnou zodpovednosťou využívanie a ďalší rozvoj našej unikátnej metodológie výberu založenej na literatúre a výskume z rôznych odvetví psychológie a iných sociálnych vied. V tejto roli budeš mať príležitosť vytvárať a zavádzať proaktívne a inovatívne metódy hodnotenia a výberu talentovaných kandidátov na základe rôznych kritérií vychádzajúcich z našich hodnôt, budovať systém spätnej väzby na ďalší rozvoj týchto metód a uplatňovať a zveľaďovať stratégiu pre výber talentov.

Ako Talent Selection Area Leader, tvojou hlavnou úlohou bude:

  • neustále zlepšovať metodológiu výberu talentov a procesy na základe výskumov z rôznych odvetví psychológie a iných sociálnych vied, ako aj cez systematickú spätnú väzbu ohľadom výberu účastníkov programov
  • definovanie kritérií výberu (napr. integrita, excelentnosť, líderský potenciál) a metodológie výberu kandidátov vzhľadom na tieto kritériá a zladenie všetkých ktorých sa výberový proces týka
  • skúmanie a hodnotenie kompetencií uchádzačov podľa dohodnutých požiadaviek využíváním vhodných metód a formulácia odporúčaní pre vedúcich jednotlivých iniciatív ohľadne výberu kandidátov
  • schopnosť posúdiť nielen aktuálny stav, ale aj potenciál jednotlivých kandidátov v jednotlivých dimenziách (napr. charakter, vodcovstvo)
  • identifikovanie overených spôsobov selekcie/hodnotenia želanej cieľovej skupiny a návrh relevantných zlepšení
  • koordinovanie a v budúcnosti potenciálne aj budovanie schopností tímu Talent Selection Specialist-ov alebo ďalších kolegov zapojených vo výbere talentov
  • príprava rozpočtu a iné administratívne úlohy spojené s rolou

Požiadavky

  • relevantné vzdelanie a pracovná / životná skúsenosť (aspoň 3 roky) s vyhľadávaním a hodnotením ľudí (najmä v sociálnych vedách)
  • znalosť rôznych typov hodnotacich nástrojov, online aj osobných, ako aj znalosť hodnotiacej / psychometickej metodológie je výhodou
  • organizačné schopnosti, praktický prístup, vnútorná motivácia a orientácia na výsledky
  • dobré medziľudské a komunikačné zručnosti, schopnosť ľahko nadviazať vzťah dôvery
  • vášeň pre poslanie LEAFu, rolu samotnú a vyššie popísané výzvy a stotožnenie sa s hodnotami LEAFu
  • aktívne ovládanie angličtiny na profesionálnej úrovni

Doplňujúce info:

Vybraní uchádzači budú kontaktovaní telefonicky v priebehu 2 týždňov od prihlásenia.

Ďalší postup

V prípade záujmu sa viac informácií dozviete tu