15.05.2021 | Elena Gemzová

Job sharing v praxi

Prečítali ste si nedávno náš článok o job-sharingu a rozmýšľate, ako by to mohlo vyzerať v praxi? Prinášame vám konkrétny príklad úspešnej mamy, ktorá takouto formou pracuje. Kristína Bergmann žije vo svojou rodinou vo Švajčiarsku a pracuje v spoločnosti Krafwerde Oberhasli AG ako asistentka predaja a marketingu. Na tejto pozícií spolupracuje v rámci job sharingu s ďalšími dvoma mamami.

Čítaj viac ➔

05.05.2021 | Elena Gemzová

Job Sharing alebo zdieľanie pracovného miesta: Elegantné win-win riešenie

Diskusie v slovenskom pracovno-právnom rámci, ktoré sa otvárajú okolo potreby zavádzania vyššieho počtu skrátených pracovných úväzkov, zatiaľ úplne opomínajú tému tzv. job sharingu, teda zdieľania jedného plno úväzkového pracovného miesta dvoma alebo viacerými zamestnancami.

Čítaj viac ➔

26.04.2021 | Terézia Miháliková

Prvý rok projektu Pracujúce mamy v kocke, semester a pracovný portál pre mamy

Terézia Miháliková a Patrícia Hirschnerová oficiálne odštartovali iniciatívu Pracujúce mamy v januári 2020. V článku sa dočítate čo všetko stihli počas prvého roku života projektu. Spoznáte bližšie co-founderky Paťku a Terku. A predstavíme aj ambície na ďalší rok, v ktorom chceme aby si mamy a firmy ešte lepšie rozumeli.

Čítaj viac ➔

15.03.2021 | Zuzana Pokrivčáková

Prečo je firemná diverzita viac než móda

Bežne diskutovanou problematikou a jednou z oblastí firemnej diverzity je rovnomerné zastúpenie mužov a žien vo všetkých pozíciách, ktoré ešte stále viacerí vnímajú ako citlivú tému. Otázka rovnakých príležitostí pre ženy aj mužov presahuje do všetkých oblastí života a inak to nie je ani v pracovnom prostredí.

Čítaj viac ➔

14.02.2020 | Patrícia Hirschnerová

3 najčastejšie potreby matiek na pracovisku a prečo by nás to malo zaujímať

73% opýtaných Sloveniek by sa do práce chcelo postupne zapojiť skôr, než po troch rokoch. 23% z nich by tak chcelo spraviť do jedného roka od narodenia dieťaťa. Ženy aj ich zamestnávatelia si však kladú rovnakú otázku – ako by to mohlo fungovať?

Čítaj viac ➔

17.01.2020 | Terézia Miháliková

Čo je returnship program?

V súčasnej situácii je čoraz ťažšie nájsť kvalifikovaného zamestnanca. Každý zamestnávateľ vie, že o dobrého odborníka je veľký záujem. Preto sa hľadajú nové kreatívne spôsoby, ako takých odborníkov nájsť.

Čítaj viac ➔